časopis Katolický týdeník

Články patřící k danému tématu

Slovník spirituality

Podnázev: 
Svět má duchovní povahu a kultura povahu světskou
Anotace: 
Dá se začínat od sebe, ale jinak. Chybí nám „Prolegomena ke každému začátku od sebe, který nemá být selháním.“

Res Claritatis Monitor

Anotace: 
Nezávisle na institucionální podpoře tu existuje dost silná skupina, která je schopna dát dohromady myšlenkové zázemí, redakci a prostředky na vydávání, která má dostatečné čtenářské okruhy, dopisovatele, mezinárodní vazby… najednou je tu něco nečekaného, reálného.

Paradoxy médií

Podnázev: 
(o novinářských hříších Katolického týdeníku vůči pravdivému obrazu) Katolický týdeník 2011, č.5, 25.-31. ledna, dvojstrana o pravdě v médiích
Anotace: 
Katolický týdeník spoluvytváří mediální obraz Církve. Zamýšlejí se jeho redaktoři a celé jeho vedení, jaký? Dvojstrana o médiích ukazuje, jak daleko mají k sebereflexi a reflexi své role, a tak se pro KT potvrzuje několikrát modifikované tvrzení o novinářích: oni většinou „jen“ nevědí, co dělají, ale nejde tak úplně rozeznat, kteří z nich se za tuto hloupost jen skrývají, protože moc dobře vědí.
Osobnosti: 

Katolická víra není soukromou záležitostí

Podnázev: 
Katolický týdeník?
Anotace: 
Vzkaz pro redakci: přestaňme se na sebe dívat očima „současné kultury“, a sebevědomě se na současnou kulturu dívejme jako katolíci. Proč přijímáme vnucenou roli? Žijeme ve světě – jistě ale neměli bychom podléhat světu a připodobňovat se mu.